#

Skrót najnowszych wydarzeń z życia organizacji:

Polska ekipa z Podlasia na Międzynarodowym Obozie Szkoleniowym IBK Kyokushin Karate na Węgrzech

Noc wojowników Kyokushin Karate - Sukcesy Polaków

Najbliższe zawody:

zawody

Strona Federacji IBK Kyokushin Polska, której prezesem jest Shihan Artur Więzowski(5 dan). Najnowsze wydarzenia, zdjęcia, opisy zawodów - bądź zawsze na bieżąco! Zasubskrybuj nas na Facebooku.

słowa kluczowe: ibk, kyokushin, karate, artur, więzowski, budokai, insytut, shihan, polska, ciechanowiec, 2012, kyo, podlasie, mazowieckie, masutatsu, oyama, ufc, gordeau.

informacje
Przetłumacz stronę:

Odwiedziny gości
Dziś:30
Wczoraj:63
W tym tygodniu:450
W tym miesiącu:297
W tym roku:6,906
Wszystkich:195,425
MISTRZOSTWA EUROPY FURO KARATE 2016 WIŚNIOWA GÓRA

20.10.2016 w hali GOSIR Karate w Wiśniowej Górze pod Łodzią odbyły się Mistrzostwa Europy Furo. Zawody zorganizował Sensei Kamil Bazelak przedstawiciel IFO Organization z siedzibą w Norymberdze.

Sędzią Głównym zawodów był Shihan Jan Schneider (5 Dan),Mistrzostwa zostały rozegrane w kilku formułach walki. Uczestnicy walczyli, aż w 19 kategoriach. Dominującą formułą był grappling i Furo Full Ruls (MMA), ale nie zabrakło również pojedynków w kumite semi knockdown i K-1.

Na Mistrzostwa zostali zaproszeni zawodnicy i zawodniczki Polskiej Federacji IBK reprezentowani przez Mazowiecko-Podlaski Klub Karate, wychowankowie Shihan Artura Więzowskiego i Sensei Roberta Gaździka, funkcję Trenerów i opiekunów reprezentacji pełnili Sensei Wojciech Zagdański i Sensei Zbigniew Dąbrowski.

Zawodnicy naszego Klubu wywalczyli następująco 3 złote medale, jeden srebrny i jeden brązowy. Kategoria juniorek 16 lat należała do Izabeli Idźkowskiej. W kategorii kumite semi knockdown juniorek do lat 13 najlepsza była Klaudia Łukasiuk. Pierwsze miejsce w Kategorii do 13 lat mężczyzn zdobył Jakub Grabowski. W formule, K-1, w kategorii do 75 kg Drugi był Jacek Misiewicz (laureat nagrody Burmistrza Zambrowa” Złoty Żubr” w 2015 roku utytułowany zawodnik). Trzecie miejsce należało do Macieja Szaciłowskiego. Dodajmy że dla Jacka Misiewicza był to pierwszy start w kategorii Senior zaś najmłodszy z naszych zawodników Kacper Łukasiuk zdobył 4 miejsce.

Zawody odbywały się w Oktagonie czyli w klatce i dla naszych zawodników było to trudne doświadczenie, z którym poradzili sobie celująco. Walki stały na wysokim poziomie i były bardzo twarde, walki Juniorów trwały 2x po 3 minuty bez specjalnych bonusów z trafienia czystym mawashi geri jodan (kopnięcie okrężne na głowę). Dominowały starcia w formule MMA.

 

navan dnia listopad 29 2016
Czytaj więcej · 953 czytań ·Drukuj
MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI KARATE IBK

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

navan dnia wrzesień 19 2016
Drukuj
WAKACJE Z KARATE W POLSKIEJ FEDERACJI

2016-09-07

WAKACJE Z KARATE W POLSKIEJ FEDERACJI

Zawodnicy i trenerzy Mazowiecko-Podlakiego Klubu Karate mieli okazję w sposóbatrakcyjny i zdrowy spędzać czas wakacyjny zarówno w Kraju jak i za Granicą.

Pierwsy element sportowych wakacji to Obóz Międzynarodowy w Budapeszcie, w którym uczestniczyli nasi zawodnicy i zawodniczki, treningi trzy razy dziennie prowadzili m.in.: Kancho Gerard Gordeau 9 dan, Hanshi Nico Gordeau 8 dan, Shihan Lamert Meinema 6 dan, Shihan Artur Więzowski 6 dan, Shihan Zsolt Zsiga 6 dan, Shihan Horpacsik Gyorgy 5 dan, Shihan Pal Nemeth 5 dan, Sensei Andrea Stoppa 4 dan.

Podczas obozu odbyły się egzaminy na stopnie uczniowskie i mistrzowskie. Trener i awodnik Polskiej Federacji IBK Damian Laszuk po egzaminie technicznym i po stoczeniu 30 walk po 2 minuty zdał na stopień 1 dan.

Najważniejszym jednak Obozem dla zawodników i zawodniczek Klubu był obóz sportowy w Wólce Nadbużnej koło Siemiatycz, gdzie nasi zawodnicy i zawodniczki spędzali swój wakacyjny czas na treningach, aktywnym wypoczynku a także na rekreacji.

Uczestnicy obozu Mazowiecko-Podlaskiego Klubu Karate, oraz z Janowa Podlaskiego i Białej Podlaskiej, Zambrowa, Ciechanowca, Wysokiego Mazowieckiego mieli okazję uczyć się taktyki walki, Kata oraz Samoobroby, a także technik Kickbokserskich.

W wolnym czasie korzystali z wypoczynku w basenie oraz przebywali w kręgielni, korzystali również z uroków pięknej Polskiej przyrody. Treningi prowadzili Shihan Artur Więzowi, Sempai Wojciech Paszkowski i Sempai Jacek Misiewicz. W opiece nad najmłodszymi wsparcie otrzymaliśmy od Pani Honoraty Wajszczuk.

Wspaniały obóz sportowo- kwalifikacyjny zorganizował również Choszczeński Klub Karate z Sensei Mirosławem Jędrowskim na czele. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

navan dnia wrzesień 19 2016
Drukuj
Puchar Polski Juniorów Seniorów International Budo Kai Kyokushin Karate

Puchar Polski Juniorów Seniorów International Budo Kai Kyokushin Karate 

W sobotę 14 maja w Hali sportowej miejskiego Gimnazjum w Wysokim Mazowieckim odbył się Puchar Polski Polskiej Federacji IBK(Kyokushin Karate) zorganizowany przez Mazowiecko- Podlaski Klub Karate z Shihan Arturem Więzowskim na czele w komitecie organizacyjnym byli również Sensei Wojciech Zagdański i Zbigniew Dąbrowski, Ewelina Dąbrowska

czolo

Puchar Polski odbył się dzięki wsparciu, Burmistrza Miasta Wysokie Mazowieckie oraz  Wójta Gminy Wysokie Mazowieckie.

Wśród zaproszonych Gości byli Kancho Gerard Gordeau 9 dan Prezydent Interantional Budo Kai, Generał Bogdan Puczyński, Generał Janusz Krugły, Komandor Bogusław Orzech Maciej Reichel Dyrektor Jarosław Jankowski.

Puchar Polski zgromadził 130 zawodników i zawodniczek z Polski i z Województwa Podlaskiego a także z Holandii,  zawodnicy rywalizowali w różnych kategoriach wagowych i wiekowych, najmłodsi uczestnicy mogli zmierzyć swoje siły w kategorii mini MMA czyli walki ze sprowadzeniem przeciwnika do parteru.

Sędzią głównym zawodów był Kancho Gordeau

Najwięcej emocji wzbudziły walki w formule K1 kickboxingu, niemniejsze emocje towarzyszyły również walkom najmłodszych z pełnym zabezpieczeniem w kaski i inne ochraniacze stosowane dla bezpieczeństwa uczestników Zawodów sportowych, rodzice emocjonowali się najbardziej walkami najmłodszych w formule mini MMA.  Zawody odbywały się w dobrej atmosferze rywalizacji sportowej, wszyscy medaliści otrzymali wspaniałe Puchary oraz medale i pamiątkowe Dyplomy.

Podczas uroczystości finałowych oficjalnego otwarcia zawodów Generał Puczyński udekorował Kancho Gordeau medalem za zasługi dla Sztuk Walki, jednocześnie Shihan Więzowski jako Dyrektor PF IBK wręczył certyfikaty na stopnie mistrzowskie min. Dla Zbigniewa Dąbrowskiego, Kamila Bazelaka, Macieja Reichela, Wojciecha Zagdańskiego, Przemysława Brzozowskiego, Bajera Sebastiana, Mariusza Biedy, Bartłomieja Chmielarskiego.

 

zobacz zdjęcia w GALERII ->
ZOBACZ WYNIKI czytaj więcej ->

navan dnia maj 31 2016
Czytaj więcej · 1064 czytań ·Drukuj
Seminarium szkoleniowe Boksu Tajlandzkiego z Mistrzami Świata w Zambrowie i Ciechanowcu

s

Seminarium szkoleniowe Boksu Tajlandzkiego z Mistrzami Świata w Zambrowie i Ciechanowcu

Seminarium szkoleniowe poświęcone taktyce walki MuayThai odbyło się w tym tygodniu l w hali sportowej Miejskiego Gimnazjum Nr 1 w Zambrowie, oraz trening dla dzieci w Sali Klubu w Ciechanowcu.

 Na zaproszenie shihan Artura Więzowskiego  Prezesa  Mazowiecko-Podlaskiego Klubu Karate na Podlasie przyjechali mistrzowie świata MuayThai - Rafał Simonides (Polska) i KonkeanlekSitpholek (Tajlandia). 

zobacz zdjęcia w GALERII ->
CZYTAJ WIĘCEJ -> 

navan dnia luty 27 2016
Czytaj więcej · 1416 czytań ·Drukuj
Międzynarodowe Mistrzostwa Polski International Budo Kai (Kyokushin Karate IBK)

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski International Budo Kai 

 

czołówka

Walki dzieci w mini MMA, K1 i knockdown w wykonaniu zawodników z Holandi, Węgier i Białorusi, Wietnamu oraz z całej Polski,  można było obejrzeć w hali sportowej Miejskiego Gimnazjum w Zambrowie. Mistrzostwa Polski skupiły około 200 zawodników i zawodniczek, którzy rywalizowali w kilkunastu kategoriach wiekowych i wagowych. Odbyły się  również pokazy wietnamskich Mistrzów Kung Fu.

Walki odbywały się na macie i w ringu dla starszych zawodników i zawodniczek.

czytaj więcej ->
zobacz zdjęcia w GALERII -> 

navan dnia grudzień 21 2015
Czytaj więcej · 2072 czytań ·Drukuj
Seminarium szkoleniowe Muay Thai

W Zambrowie i Ciechanowcu we wtorek, 6 października odbyło się Seminarium szkoleniowe Muay Thai.

Uczestnicy seminarium mieli okazję uczyć się od Mistrzów Świata Taja Tawatchai „Lucky” Budsadee oraz Polaka Rafała Simonidesa. Seminarium otworzył i zorganizowałShihan Artur Więzowski z Mazowiecko-Podlaskiego Klubu Karate Seminarium,MuayThai, czyli tajlandzki boks, to sztuka walki na pieści, podobna do Karate Kyokushin poza uderzeniami pięścią na głowę.Tawatchai „Lucky” Budsadee. Jest to człowiek, który stoczył 700 walk w ringu, ale przede wszystkim jest skromnym i sympatycznym człowiekiem. W większości spotkań towarzyszy mu Rafał Simonides kilkukrotny Mistrz Świata MuayThai. Do Zambrowa uczestnicy Seminarium przyjechali także z Wysokiego Mazowieckiego, Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowca, Siemiatycz.

nam1

We wcześniejszych godzinach w Ciechanowcu odbył się trening specjalny dla dzieci, gdzie mistrzowie mieli pełne ręce roboty z najmłodszymi zawodnikami i zawodniczkami.

Tawatchai „Lucky” Budsadee jest utytułowanym i cenionym zawodnikiem w świecie tajskiego boksu. Bierze on też udział w seminariach w całej Polsce i dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi zawodnikami. Rafał Simonides znany jest już w Zambrowie, gdyż w listopadzie ubiegłego roku prowadził trening w MuayThai. Gościem specjalnym Seminarium był wielki Mistrz Nam Kung Fu z Niemiec, który kilka lat spędził w legendarnym klasztorze Szaolin w Chinach ćwicząc i doskonaląc sztuki walki od których wywiodło się wiele szkół w całej Azji.

Mistrz Nam jest zaprzyjaźniony z Shihanem Arturem Więzowskim w ubiegłym roku zaowocowało to pobytem Shihana w Lipsku gdzie prowadził treningifullcontakt Karate dla jego studentów.

zobacz zdjęcia w GALERII ->

navan dnia październik 23 2015
Drukuj
Polska Federacja Instytut Budokai Karate powiększyła się o Wschodnich Mistrzów Kung Fu

Polska Federacja Instytut Budokai Karate powiększyła się o Wschodnich Mistrzów Kung Fu

shihan_mistrz.jpg

Pod koniec tego miesiąca Shihan Artur Więzowski przebywał na zaproszenie Wietnamskich Sztuk Walki w Warszawie gdzie doszło do podpisania umowy przystąpienia Stowarzyszenia Wietnamskich Sztuk Walki VoQuan do Polskiej Federacji Instytut Budokai Karate, której Shihan Artur jest Prezesem Wietnamscy Mistrzowie prezentują styl  walki Kung FuVoQuan (wingtsun),  szefem organizacji w Polsce jest Mistrz Chu Van Truong.

Na oficjalnych uroczystościach obecni byli także przedstawiciele Stowarzyszeń Kultury Wietnamskiej w Polsce oraz  Mistrzowie Wietnamskich Sztuk Walki podczas uroczystości , ShihanWięzowski otrzymał także honorowy tytuł Prezesa Wietnamskiej Organizacji VoQuan.

wiet1

Międzynarodowa współpraca zaowocowała do tej pory wspólnymi seminariami poświęconymi technikom walki kickboxinguJuJitsufull Kontakt Karate  a także wyjazdami studyjnymi przedstawicieli obu Organizacji. Wietnamscy Mistrzowie w grudniu ubiegłego roku wzięli udział w Międzynarodowych Mistrzostwa Polski Kyokushin IBK w Zambrowie dając wspaniały pokaz Kung Fu  oraz prezentując widowiskowy taniec Lwa.

Przypominamy że Polska Federacja IBK  jest członkiem Międzynarodowej Organizacji International Budo Kai, z Kancho Gerardem Gordeau na czele.

wiet2

W ramach swego przedstawicielstwa poprzez Mazowiecko-Podlaski Klub Karate,  prowadzi  swoją działalność sportowo szkoleniową  na Podlasiu w Ciechanowcu, Siemiatyczach, Zambrowie, Wysokim Mazowieckim oraz w Jabłoni Kościelnej

wiet3

Wszystkich chętnych do udziału w treningach prowadzonych przez naszą Federację zapraszamy od września  informacje można także uzyskać pod tel. 604259053 lub pod adresem e-mail:mpkok@wp.pl

wiet4

navan dnia wrzesień 04 2015
Drukuj
Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski dla Shihana Artura Więzowskiego

Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski dla Shihana Artura Więzowskiego

marszalek

Shihan Artur Więzowski 8 dan Ju Jutsu 6 dan Kyokushin 3dan Oyama Karate. Sztuki walki uprawia 35 lata

Artur Więzowski (ur. 27 listopada 1963 roku – tego samego dnia i miesiąca co legendarny aktor i mistrz Kung Fu Bruce Lee ). Karate trenuje od 1979 roku zaczynając od Judo, Aikido i Kyokushin Karate. W 1995 roku utworzył Mazowiecko-Podlaski Klub Oyama Karate, który objął swym zasięgiem Ciechanowiec, Zambrów, Wysokie Mazowieckie, Ostrów Mazowiecką, Bielsk Podlaski, Sokoły, Nur i Łomży . Obecnie Klub  działa na terenie Ciechanowca, Wysokiego Mazowieckiego, Nowych Piekut, Siemiatycz, Szumowa, Zambrowa.

 

Posiadane uprawnienia – Instruktor Oyama Karate, Trener II klasy w sporcie Ju Jitsu, Sędzia Krajowy, Główny Egzaminator PF IBK.

czytaj więcej ->

zdjęcia w GALERII ->


navan dnia maj 24 2015
Czytaj więcej · 1585 czytań ·Drukuj
Puchar Polski Juniorów Seniorów Kyokushin Karate IBK

Puchar Polski Juniorów Seniorów Kyokushin Karate IBK

dasd

 

W sobotę 16 maja w Hali sportowej miejskiego Gimnazjum w Wysokim Mazowieckim odbył się Puchar Polski Polskiej Federacji IBK(Kyokushin Karate) zorganizowany przez Mazowiecko- Podlaski Klub Karate z Shihan Arturem Więzowskim na czele w komitecie organizacyjnym byli również Sensei Wojciech Zagdański i Zbigniew Dąbrowski.

Puchar Polski odbył się dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Burmistrza Miasta Wysokie Mazowieckie oraz  Wójta Gminy Wysokie Mazowieckie.

Uroczystego otwarcia Pucharu Polski dokonał Pan Wojewoda Podlaski Andrzej Meyer oraz Marszałek Województwa Jerzy Leszczyński.

Wśród zaproszonych Gości byli Pani Burmistrz Ewa Konarzewska, Pan Wójt Krzysztof Murawski, Przewodniczący Rady Miasta Ciechanowiec Pan Eugeniusz Święcki, Pan Radny Grzegorz Ostrowski, Pan Dyrektor Jarosław Jankowski.

Puchar Polski zgromadził 150 zawodników i zawodniczek z Polski i z Województwa Podlaskiego a także z Holandii,  zawodnicy rywalizowali w różnych kategoriach wagowych i wiekowych, najmłodsi uczestnicy mogli zmierzyć swoje siły w kategorii mini MMA czyli walki ze sprowadzeniem przeciwnika do parteru.

Sędzią głównym zawodów był Shihan Zbigniew Szkopiak z Siewierza

Zawody sędziowali Shihan Maciej Misiak z Warszawy i Shihan Mirosław Jędrowski z Choszczna ponadto wpierali ich sędziowie Sensei Robert Gaździk, Sensei Dorota Perz, Sensei Marta Jędrowska, Sensei Kamil Nieszporek.

Najwięcej emocji wzbudziły walki w formule K1 kickboxingu, niemniejsze emocje towarzyszyły również walkom najmłodszych z pełnym zabezpieczeniem w kaski i inne ochraniacze stosowane dla bezpieczeństwa uczestników Zawodów sportowych, rodzice emocjonowali się najbardziej walkami najmłodszych w formule mini MMA.  Zawody odbywały się w dobrej atmosferze rywalizacji sportowej, wszyscy medaliści otrzymali wspaniałe Puchary oraz pamiątkowe Dyplomy.

Najmłodsi uczestnicy mieli zaszczyt otrzymać swoje wywalczone trofea z rąk Pana Wojewody i Pana Marszałka.

 

czytaj wiecej ->

zdjęcia w GALERII

navan dnia maj 20 2015
Czytaj więcej · 1492 czytań ·Drukuj
Sukces Karateka na 25 Mistrzostwach Europy International Budo Kai Kyokushin Karate Haga 2015

Sukces  Karateka na 25 Mistrzostwach Europy International Budo Kai Kyokushin  Karate Haga 2015

 

Wczoraj powróciła z Hagi w Holandi reprezentacja Polski w której w składzie znaleźli się zawodnicy i zawodniczki z Mazowiecko-Podlaskiego Klubu Karate, Choszczeńskiego Klubu Karate i z Lewina Brzeskiego. Wszystkie Kluby reprezentowały Polską Federację Instytut Budokai Karate z siedzibą w Ciechanowcu. (Dyrektor Organizacji Shihan Artur Więzowski  6 dan ).

Skład reprezentacji : Dorota Perz, Laszuk Damian, Jacek Misiewicz, Bartosz Kochanek,  Bryzek Filip  Hoffer Katarzyna

Nasi zawodnicy brali udział w 25 Mistrzostwach Europy w Karate Kyokushin organizowanych przez International Budo Kai. Której Prezydentem jest  Kancho  Gerard Gordeau 9 dan.

ss

W Mistrzostwach wzięły udział reprezentacje Holandii, Polski, Włoch, Węgier, Łotwy,  Szwajcarii, Chorwacji, Francji, Belgi, Niemiec, Dani

Przed walkami Seniorów zosta?y rozegrane w formie meczu Mi?dzynarodowego walki Juniorów do 17 roku ?ycia w Których sukces odniós? zawodnik Zambrowski Jacek Misiewicz wielokrotny Mistrz Polski zdobywaj?c 1 miejsce w kategorii + 70 kg otrzymuj?c Honorowy tytu? Mistrzostw Europy w walkach Juniorów. Drugim Juniorem który zaj?? 1 miejsce by? Bartosz Kochanek 14 lat Choszczno.

W walkach Seniorów Br?zowy medal zdoby?a Dorota Perz 1 dan zawodniczka trenuj?ca w Ciechanowcu na co dzie? Pracownik Agencji Ochrony Global Security.(ta firma by?a jednym ze sponsorów wyjazdu naszej zawodniczki), Dorota jest tak?e samodzielnym Instruktorem prowadz?cym zaj?ci Karate w Mielniku.

ss2

Jednym z Go?ci Mistrzostw by? wielokrotny Mistrz ?wiata K1Semmy Schilt

 z którym tak?e spotkali  si? zawodnicy z Podlasia.

Kierownikiem Reprezentacji Polski By? Shihan Artur Wi?zowski, Trenerem Sensei Robert Ga?dzik i Sensei Miros?aw J?drowski.

Wszystkie walki by?y bardzo ostre i emocjonuj?ce, bardzo wysoki poziom gdy? wi?kszo?? uczestników to utytu?owani zawodnicy wielu presti?owych Turniejów Karate


navan dnia marzec 22 2015
Drukuj