#

Skrót najnowszych wydarzeń z życia organizacji:

Polska ekipa z Podlasia na Międzynarodowym Obozie Szkoleniowym IBK Kyokushin Karate na Węgrzech

Noc wojowników Kyokushin Karate - Sukcesy Polaków

Najbliższe zawody:

zawody

Strona Federacji IBK Kyokushin Polska, której prezesem jest Shihan Artur Więzowski(5 dan). Najnowsze wydarzenia, zdjęcia, opisy zawodów - bądź zawsze na bieżąco! Zasubskrybuj nas na Facebooku.

słowa kluczowe: ibk, kyokushin, karate, artur, więzowski, budokai, insytut, shihan, polska, ciechanowiec, 2012, kyo, podlasie, mazowieckie, masutatsu, oyama, ufc, gordeau.

informacje
Przetłumacz stronę:

Odwiedziny gości
Dziś:192
Wczoraj:49
W tym tygodniu:241
W tym miesiącu:1,874
W tym roku:4,699
Wszystkich:140,300
News

Po raz VII w tym roku w Zambrowie Międzynarodowe Mistrzostwa Polski International Budokai [20.01.18]

Po raz  VII w tym roku w Zambrowie Międzynarodowe Mistrzostwa Polski International Budokai  

W sobotę 9 grudnia 2017 roku, na hali sportowej Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Zambrowie odbyły się VII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski International Budo Kai IBK, na które przybyło około 170 zawodników i zawodniczek z Polski za Granicy i Regionu. W czasie całego dnia odbywały się wali w formułach karate Kyokushin Budokai, grappling oraz K1 (Kickboxing) Junior i Senior.

Organizatorem mistrzostw był Mazowiecko-Podlaski Klub Karate oraz Polska Federacja Instytut Budokai z Shihanem Arturem Więzowskim Prezesem PF IBK na czele. W Komitecie Organizacyjnym znaleźli się Michał Klimowicz, Sensei Robert Gaździk oraz Zdzisław Owczarek. Zawody odbędą się pod patronatem honorowym Starosty Powiatu Zambrowskiego, przy wparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz Burmistrza Miasta Zambrów.

Po raz pierwszy w Zambrowie odbyły się widowiskowe walki Seniorów w klatce (oktagonie).Na imprezę przybyli zaproszeni goście goście z Wietnamu: DANG TAM THUAN – Mistrz  I aktor Filmów Walki, NGUYEN  HUU TAN – Fundacja Edukacji Międzykulturowej, DANG PHUOC MANH – Fundacja Edukacji Międzykulturowej, CHU VAN TRUONG – Mistrz Szkoły Vo Quan Wietnamskie Stowarzyszenie Sztuk Walki w Polsce.

CZYTAJ WIĘCEJ ->

zobacz zdjęcia w GALERII ->

Poleć tego newsa: Poleć na Facebooku Poleć na Twitterze Poleć w Google+

Wakacje z Karate Mazowiecko-Podlaski Klub Karate [09.09.17]

                                   Wakacje z Karate Mazowiecko-Podlaski Klub Karate


 

Zawodnicy i trenerzy Klubu mieli okazję w sposób atrakcyjny i zdrowy spędzać okres wakacyjny zarówno w Kraju jak i za Granicą.

Pierwszy element sportowych wakacji to Obóz Międzynarodowy  nad Balatonem (Węgry)w którym wzięło udział ponad 400 zawodników i zawodniczek z Europy a także  zawodnicy i zawodniczki z Podlasia i z Polski, treningi trzy razy dziennie prowadzili min.: Kancho Gerard Gordeau 9 dan, Hanshi Nico Gordeau 8 dan, Shihan Lamert Meinema 6 dan, Shihan Artur Więzowski 6 dan, Shihan Zsolt Zsiga 6 dan Shihan Horpácsik György 5 dan, Sihan Pal Nemeth 5 dan, Sensei Andrea Stoppa 4 dan.

Podczas obozu odbyły się egzaminy na stopnie uczniowskie i mistrzowskie.

Obozem przodującym dla zawodników i zawodniczek Klubu oraz Polski wschodniej był obóz sportowy w Ciechanowcu gdzie nasi młodzi Karateka spędzali swój wakacyjny czas na treningach, aktywnym wypoczynku a także na rekreacji.

Uczestnicy obozu z Mazowiecko-Podlaskiego Klubu Karate, oraz z Janowa Podlaskiego i Białej Podlaskiej, Zambrowa, Ciechanowca, Wysokiego Mazowieckiego, Siemiatycz mieli okazję uczyć się taktyki walki, Kata oraz Samoobrony a także technik Kickbokserskich.

W wolnym czasie korzystali z wypoczynku i z uroków pięknej Polskiej przyrody. Treningi prowadzili Shihan Artur Więzowski, Sensei Robert Gaździk, Sensei Grzegorz Kowalczyk(BJJ), Sempai Wojciech Paszkowski w opiece nad najmłodszymi wsparcie otrzymaliśmy od Pani Honoraty Wajszczuk, Przemka Lewandowskiego

Zawodnicy zambrowscy swój pobyt na Obozie mieli współfinansowany przez Burmistrza Zambrowa podziękowania należą się także dla Dyrektora Ryszarda Ogrodnika Koordynatora tego przedsięwzięcia.

 

 

wiecej zdjęć dostępnych w GALERII ->

Poleć tego newsa: Poleć na Facebooku Poleć na Twitterze Poleć w Google+

Puchar Polski Juniorów Seniorów International Budo Kai Kyokushin Karate 2017 + LISTA FINALISTÓW [06.05.17]

123

Puchar Polski Juniorów Seniorów International Budo Kai Kyokushin Karate 2017 +  LISTA FINALISTÓW

W sobotę 29 Kwietnia w Hali sportowej Miejskiego Zespołu Szkół w Wysokim Mazowieckim odbył się Puchar Polski Polskiej Federacji IBK(Kyokushin Karate) zorganizowany przez Mazowiecko- Podlaski Klub Karate z Shihan Arturem Więzowskim na czele w komitecie organizacyjnym byli również Sensei Wojciech Zagdański i Sensei Zbigniew Dąbrowski.

Puchar Polski odbył się dzięki wsparciu, Marszałka Województwa Podlaskiego, Burmistrza Miasta Wysokie Mazowieckie, Starosty Wysokomazowieckiego oraz  Wójta Gminy Wysokie Mazowieckie.

Wśród honorowych gości obecni byli Książe Krzysztof Konstanty Radziwiłł, Generał Bogdan Puczyński, Generał Janusz Krugły, Komandor Michał Kamiński,  Pani Burmistrz Ewa Konarzewska, Dyrektor Jarosław Jankowski.

Puchar Polski zgromadził ponad 220 zawodników i zawodniczek z Polski i z Województwa Podlaskiego,  zawodnicy rywalizowali w różnych kategoriach wagowych i wiekowych, najmłodsi uczestnicy mogli zmierzyć swoje siły w kategorii mini MMA czyli walki ze sprowadzeniem przeciwnika do parteru.

Sędzią głównym zawodów był Sensei Mirosław Jędrowski.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonała Pani Burmistrz Ewa Konarzewska.

czytaj wiecej ->

Poleć tego newsa: Poleć na Facebooku Poleć na Twitterze Poleć w Google+

VI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kyokushin Karate Interanational Budo Kai (IBK) Zambrów 2016 [13.12.16]

VI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kyokushin

Karate Interanational Budo Kai (IBK) Zambrów

2016 

 
Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin International Budo Kai IBK odbyły się w hali sportowej Miejskiego Gimnazjum w Zambrowie.  Walki prowadzone były  na macie i w ringu dla starszych zawodników i zawodniczek. Organizatorem był Mazowiecko-Podlaski Klub Karate oraz Polska Federacja Instytut Budokai z Shihanem Arturem Więzowskim na czele Prezesem PF IBK . Zawody odbyły się pod Patronatem honorowym nad Starosty Powiatu Zambrowskiego Roberta Rosiaka, przy wparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz Urzędu Miasta Zambrów.Na oficjalnym otwarciu obecni byli Marszałek Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski, Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski, Starosta Powiatu Zambrowskiego Robert Rosiak, Wicestarosta Powiatu Zambrowskiego Stanisław Rykaczewski a także Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Michał Klimowicz i Generał Bogdan Puczyński.Mistrzostwa skupiły dużą ilość zawodników i zawodniczek, którzy rywalizowali w kilkunastu kategoriach wiekowych i wagowych. W Mistrzostwach wystartowało około 190 uczestników z Polski i Holandii. Walki były ciężkie i emocjonujące, szczególnie w kategorii K1 oraz Mini MMA dzieci. Gościem honorowym Mistrzostw był Prezydent International Budo Kai – Kancho Gerard Gordeau 9 dan – wybitny i legendarny Mistrz Kyokushin Karate. Sędzią Głównym zawodów był Shihan Mirosław Jędrowski Sędziami maty byli Sensei Robert Gaździk, Robert Budniewski, Kamil BazelakDo południa odbywały się eliminacje, popołudniu rozegrane zostały walki finałowe. Zawodnicy na zakończenie Międzynarodowych Mistrzostw Polski Karate Kyokushin International Budo Kai  IBK otrzymali pamiątkowe puchary, statuetki i dyplomy podpisane przez Kancho Gordeau 9 Wsparcia finansowego udzielili również: Kazimierz i Irena Rupińscy, Zambrowskie Ciepłownictwo i Wodociągi, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Zambrowie, Bank Spółdzielcy w Zambrowie, Wiceprezes Polskiej Federacji Instytut Budokai Karate Krzysztof Kopania, Piotr Gębicki.Międzynarodowe Mistrzostwa Polski odbyły się już po raz szósty i były dużym sukcesem organizacyjnym, gratulujemy wszystkim zwycięzcom Zawodów.


Poleć tego newsa: Poleć na Facebooku Poleć na Twitterze Poleć w Google+

MISTRZOSTWA EUROPY FURO KARATE 2016 WIŚNIOWA GÓRA [29.11.16]

20.10.2016 w hali GOSIR Karate w Wiśniowej Górze pod Łodzią odbyły się Mistrzostwa Europy Furo. Zawody zorganizował Sensei Kamil Bazelak przedstawiciel IFO Organization z siedzibą w Norymberdze.

Sędzią Głównym zawodów był Shihan Jan Schneider (5 Dan),Mistrzostwa zostały rozegrane w kilku formułach walki. Uczestnicy walczyli, aż w 19 kategoriach. Dominującą formułą był grappling i Furo Full Ruls (MMA), ale nie zabrakło również pojedynków w kumite semi knockdown i K-1.

Na Mistrzostwa zostali zaproszeni zawodnicy i zawodniczki Polskiej Federacji IBK reprezentowani przez Mazowiecko-Podlaski Klub Karate, wychowankowie Shihan Artura Więzowskiego i Sensei Roberta Gaździka, funkcję Trenerów i opiekunów reprezentacji pełnili Sensei Wojciech Zagdański i Sensei Zbigniew Dąbrowski.

Zawodnicy naszego Klubu wywalczyli następująco 3 złote medale, jeden srebrny i jeden brązowy. Kategoria juniorek 16 lat należała do Izabeli Idźkowskiej. W kategorii kumite semi knockdown juniorek do lat 13 najlepsza była Klaudia Łukasiuk. Pierwsze miejsce w Kategorii do 13 lat mężczyzn zdobył Jakub Grabowski. W formule, K-1, w kategorii do 75 kg Drugi był Jacek Misiewicz (laureat nagrody Burmistrza Zambrowa” Złoty Żubr” w 2015 roku utytułowany zawodnik). Trzecie miejsce należało do Macieja Szaciłowskiego. Dodajmy że dla Jacka Misiewicza był to pierwszy start w kategorii Senior zaś najmłodszy z naszych zawodników Kacper Łukasiuk zdobył 4 miejsce.

Zawody odbywały się w Oktagonie czyli w klatce i dla naszych zawodników było to trudne doświadczenie, z którym poradzili sobie celująco. Walki stały na wysokim poziomie i były bardzo twarde, walki Juniorów trwały 2x po 3 minuty bez specjalnych bonusów z trafienia czystym mawashi geri jodan (kopnięcie okrężne na głowę). Dominowały starcia w formule MMA.

 

Poleć tego newsa: Poleć na Facebooku Poleć na Twitterze Poleć w Google+

MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI KARATE IBK [19.09.16]

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Poleć tego newsa: Poleć na Facebooku Poleć na Twitterze Poleć w Google+

WAKACJE Z KARATE W POLSKIEJ FEDERACJI [19.09.16]

2016-09-07

WAKACJE Z KARATE W POLSKIEJ FEDERACJI

Zawodnicy i trenerzy Mazowiecko-Podlakiego Klubu Karate mieli okazję w sposóbatrakcyjny i zdrowy spędzać czas wakacyjny zarówno w Kraju jak i za Granicą.

Pierwsy element sportowych wakacji to Obóz Międzynarodowy w Budapeszcie, w którym uczestniczyli nasi zawodnicy i zawodniczki, treningi trzy razy dziennie prowadzili m.in.: Kancho Gerard Gordeau 9 dan, Hanshi Nico Gordeau 8 dan, Shihan Lamert Meinema 6 dan, Shihan Artur Więzowski 6 dan, Shihan Zsolt Zsiga 6 dan, Shihan Horpacsik Gyorgy 5 dan, Shihan Pal Nemeth 5 dan, Sensei Andrea Stoppa 4 dan.

Podczas obozu odbyły się egzaminy na stopnie uczniowskie i mistrzowskie. Trener i awodnik Polskiej Federacji IBK Damian Laszuk po egzaminie technicznym i po stoczeniu 30 walk po 2 minuty zdał na stopień 1 dan.

Najważniejszym jednak Obozem dla zawodników i zawodniczek Klubu był obóz sportowy w Wólce Nadbużnej koło Siemiatycz, gdzie nasi zawodnicy i zawodniczki spędzali swój wakacyjny czas na treningach, aktywnym wypoczynku a także na rekreacji.

Uczestnicy obozu Mazowiecko-Podlaskiego Klubu Karate, oraz z Janowa Podlaskiego i Białej Podlaskiej, Zambrowa, Ciechanowca, Wysokiego Mazowieckiego mieli okazję uczyć się taktyki walki, Kata oraz Samoobroby, a także technik Kickbokserskich.

W wolnym czasie korzystali z wypoczynku w basenie oraz przebywali w kręgielni, korzystali również z uroków pięknej Polskiej przyrody. Treningi prowadzili Shihan Artur Więzowi, Sempai Wojciech Paszkowski i Sempai Jacek Misiewicz. W opiece nad najmłodszymi wsparcie otrzymaliśmy od Pani Honoraty Wajszczuk.

Wspaniały obóz sportowo- kwalifikacyjny zorganizował również Choszczeński Klub Karate z Sensei Mirosławem Jędrowskim na czele. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poleć tego newsa: Poleć na Facebooku Poleć na Twitterze Poleć w Google+

Puchar Polski Juniorów Seniorów International Budo Kai Kyokushin Karate [31.05.16]

Puchar Polski Juniorów Seniorów International Budo Kai Kyokushin Karate 

W sobotę 14 maja w Hali sportowej miejskiego Gimnazjum w Wysokim Mazowieckim odbył się Puchar Polski Polskiej Federacji IBK(Kyokushin Karate) zorganizowany przez Mazowiecko- Podlaski Klub Karate z Shihan Arturem Więzowskim na czele w komitecie organizacyjnym byli również Sensei Wojciech Zagdański i Zbigniew Dąbrowski, Ewelina Dąbrowska

czolo

Puchar Polski odbył się dzięki wsparciu, Burmistrza Miasta Wysokie Mazowieckie oraz  Wójta Gminy Wysokie Mazowieckie.

Wśród zaproszonych Gości byli Kancho Gerard Gordeau 9 dan Prezydent Interantional Budo Kai, Generał Bogdan Puczyński, Generał Janusz Krugły, Komandor Bogusław Orzech Maciej Reichel Dyrektor Jarosław Jankowski.

Puchar Polski zgromadził 130 zawodników i zawodniczek z Polski i z Województwa Podlaskiego a także z Holandii,  zawodnicy rywalizowali w różnych kategoriach wagowych i wiekowych, najmłodsi uczestnicy mogli zmierzyć swoje siły w kategorii mini MMA czyli walki ze sprowadzeniem przeciwnika do parteru.

Sędzią głównym zawodów był Kancho Gordeau

Najwięcej emocji wzbudziły walki w formule K1 kickboxingu, niemniejsze emocje towarzyszyły również walkom najmłodszych z pełnym zabezpieczeniem w kaski i inne ochraniacze stosowane dla bezpieczeństwa uczestników Zawodów sportowych, rodzice emocjonowali się najbardziej walkami najmłodszych w formule mini MMA.  Zawody odbywały się w dobrej atmosferze rywalizacji sportowej, wszyscy medaliści otrzymali wspaniałe Puchary oraz medale i pamiątkowe Dyplomy.

Podczas uroczystości finałowych oficjalnego otwarcia zawodów Generał Puczyński udekorował Kancho Gordeau medalem za zasługi dla Sztuk Walki, jednocześnie Shihan Więzowski jako Dyrektor PF IBK wręczył certyfikaty na stopnie mistrzowskie min. Dla Zbigniewa Dąbrowskiego, Kamila Bazelaka, Macieja Reichela, Wojciecha Zagdańskiego, Przemysława Brzozowskiego, Bajera Sebastiana, Mariusza Biedy, Bartłomieja Chmielarskiego.

 

zobacz zdjęcia w GALERII ->
ZOBACZ WYNIKI czytaj więcej ->

Poleć tego newsa: Poleć na Facebooku Poleć na Twitterze Poleć w Google+

Seminarium szkoleniowe Boksu Tajlandzkiego z Mistrzami Świata w Zambrowie i Ciechanowcu [27.02.16]

s

Seminarium szkoleniowe Boksu Tajlandzkiego z Mistrzami Świata w Zambrowie i Ciechanowcu

Seminarium szkoleniowe poświęcone taktyce walki MuayThai odbyło się w tym tygodniu l w hali sportowej Miejskiego Gimnazjum Nr 1 w Zambrowie, oraz trening dla dzieci w Sali Klubu w Ciechanowcu.

 Na zaproszenie shihan Artura Więzowskiego  Prezesa  Mazowiecko-Podlaskiego Klubu Karate na Podlasie przyjechali mistrzowie świata MuayThai - Rafał Simonides (Polska) i KonkeanlekSitpholek (Tajlandia). 

zobacz zdjęcia w GALERII ->
CZYTAJ WIĘCEJ -> 

Poleć tego newsa: Poleć na Facebooku Poleć na Twitterze Poleć w Google+

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski International Budo Kai (Kyokushin Karate IBK) [21.12.15]

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski International Budo Kai 

 

czołówka

Walki dzieci w mini MMA, K1 i knockdown w wykonaniu zawodników z Holandi, Węgier i Białorusi, Wietnamu oraz z całej Polski,  można było obejrzeć w hali sportowej Miejskiego Gimnazjum w Zambrowie. Mistrzostwa Polski skupiły około 200 zawodników i zawodniczek, którzy rywalizowali w kilkunastu kategoriach wiekowych i wagowych. Odbyły się  również pokazy wietnamskich Mistrzów Kung Fu.

Walki odbywały się na macie i w ringu dla starszych zawodników i zawodniczek.

czytaj więcej ->
zobacz zdjęcia w GALERII -> 

Poleć tego newsa: Poleć na Facebooku Poleć na Twitterze Poleć w Google+

Seminarium szkoleniowe Muay Thai [23.10.15]

W Zambrowie i Ciechanowcu we wtorek, 6 października odbyło się Seminarium szkoleniowe Muay Thai.

Uczestnicy seminarium mieli okazję uczyć się od Mistrzów Świata Taja Tawatchai „Lucky” Budsadee oraz Polaka Rafała Simonidesa. Seminarium otworzył i zorganizowałShihan Artur Więzowski z Mazowiecko-Podlaskiego Klubu Karate Seminarium,MuayThai, czyli tajlandzki boks, to sztuka walki na pieści, podobna do Karate Kyokushin poza uderzeniami pięścią na głowę.Tawatchai „Lucky” Budsadee. Jest to człowiek, który stoczył 700 walk w ringu, ale przede wszystkim jest skromnym i sympatycznym człowiekiem. W większości spotkań towarzyszy mu Rafał Simonides kilkukrotny Mistrz Świata MuayThai. Do Zambrowa uczestnicy Seminarium przyjechali także z Wysokiego Mazowieckiego, Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowca, Siemiatycz.

nam1

We wcześniejszych godzinach w Ciechanowcu odbył się trening specjalny dla dzieci, gdzie mistrzowie mieli pełne ręce roboty z najmłodszymi zawodnikami i zawodniczkami.

Tawatchai „Lucky” Budsadee jest utytułowanym i cenionym zawodnikiem w świecie tajskiego boksu. Bierze on też udział w seminariach w całej Polsce i dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi zawodnikami. Rafał Simonides znany jest już w Zambrowie, gdyż w listopadzie ubiegłego roku prowadził trening w MuayThai. Gościem specjalnym Seminarium był wielki Mistrz Nam Kung Fu z Niemiec, który kilka lat spędził w legendarnym klasztorze Szaolin w Chinach ćwicząc i doskonaląc sztuki walki od których wywiodło się wiele szkół w całej Azji.

Mistrz Nam jest zaprzyjaźniony z Shihanem Arturem Więzowskim w ubiegłym roku zaowocowało to pobytem Shihana w Lipsku gdzie prowadził treningifullcontakt Karate dla jego studentów.

zobacz zdjęcia w GALERII ->

Poleć tego newsa: Poleć na Facebooku Poleć na Twitterze Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich newsów: 41 | Wszystkich kategorii: 16 |
Najnowszy news: Po raz VII w tym ro... | Najczęściej czytane: Polska ekipa z Podla... [3314]


Po raz VII w tym roku w Zambrowie Międzynarodowe Mistrzostwa Polski International Budokai

Po raz  VII w tym roku w Zambrowie Międzynarodowe Mistrzostwa Polski International Budokai  

W sobotę 9 grudnia 2017 roku, na hali sportowej Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Zambrowie odbyły się VII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski International Budo Kai IBK, na które przybyło około 170 zawodników i zawodniczek z Polski za Granicy i Regionu. W czasie całego dnia odbywały się wali w formułach karate Kyokushin Budokai, grappling oraz K1 (Kickboxing) Junior i Senior.

Organizatorem mistrzostw był Mazowiecko-Podlaski Klub Karate oraz Polska Federacja Instytut Budokai z Shihanem Arturem Więzowskim Prezesem PF IBK na czele. W Komitecie Organizacyjnym znaleźli się Michał Klimowicz, Sensei Robert Gaździk oraz Zdzisław Owczarek. Zawody odbędą się pod patronatem honorowym Starosty Powiatu Zambrowskiego, przy wparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz Burmistrza Miasta Zambrów.

Po raz pierwszy w Zambrowie odbyły się widowiskowe walki Seniorów w klatce (oktagonie).Na imprezę przybyli zaproszeni goście goście z Wietnamu: DANG TAM THUAN – Mistrz  I aktor Filmów Walki, NGUYEN  HUU TAN – Fundacja Edukacji Międzykulturowej, DANG PHUOC MANH – Fundacja Edukacji Międzykulturowej, CHU VAN TRUONG – Mistrz Szkoły Vo Quan Wietnamskie Stowarzyszenie Sztuk Walki w Polsce.

CZYTAJ WIĘCEJ ->

zobacz zdjęcia w GALERII ->

navan dnia styczeń 20 2018
Czytaj więcej · 45 czytań ·Drukuj
Wakacje z Karate Mazowiecko-Podlaski Klub Karate

                                   Wakacje z Karate Mazowiecko-Podlaski Klub Karate


 

Zawodnicy i trenerzy Klubu mieli okazję w sposób atrakcyjny i zdrowy spędzać okres wakacyjny zarówno w Kraju jak i za Granicą.

Pierwszy element sportowych wakacji to Obóz Międzynarodowy  nad Balatonem (Węgry)w którym wzięło udział ponad 400 zawodników i zawodniczek z Europy a także  zawodnicy i zawodniczki z Podlasia i z Polski, treningi trzy razy dziennie prowadzili min.: Kancho Gerard Gordeau 9 dan, Hanshi Nico Gordeau 8 dan, Shihan Lamert Meinema 6 dan, Shihan Artur Więzowski 6 dan, Shihan Zsolt Zsiga 6 dan Shihan Horpácsik György 5 dan, Sihan Pal Nemeth 5 dan, Sensei Andrea Stoppa 4 dan.

Podczas obozu odbyły się egzaminy na stopnie uczniowskie i mistrzowskie.

Obozem przodującym dla zawodników i zawodniczek Klubu oraz Polski wschodniej był obóz sportowy w Ciechanowcu gdzie nasi młodzi Karateka spędzali swój wakacyjny czas na treningach, aktywnym wypoczynku a także na rekreacji.

Uczestnicy obozu z Mazowiecko-Podlaskiego Klubu Karate, oraz z Janowa Podlaskiego i Białej Podlaskiej, Zambrowa, Ciechanowca, Wysokiego Mazowieckiego, Siemiatycz mieli okazję uczyć się taktyki walki, Kata oraz Samoobrony a także technik Kickbokserskich.

W wolnym czasie korzystali z wypoczynku i z uroków pięknej Polskiej przyrody. Treningi prowadzili Shihan Artur Więzowski, Sensei Robert Gaździk, Sensei Grzegorz Kowalczyk(BJJ), Sempai Wojciech Paszkowski w opiece nad najmłodszymi wsparcie otrzymaliśmy od Pani Honoraty Wajszczuk, Przemka Lewandowskiego

Zawodnicy zambrowscy swój pobyt na Obozie mieli współfinansowany przez Burmistrza Zambrowa podziękowania należą się także dla Dyrektora Ryszarda Ogrodnika Koordynatora tego przedsięwzięcia.

 

 

wiecej zdjęć dostępnych w GALERII ->

navan dnia wrzesień 09 2017
Drukuj
Puchar Polski Juniorów Seniorów International Budo Kai Kyokushin Karate 2017 + LISTA FINALISTÓW

123

Puchar Polski Juniorów Seniorów International Budo Kai Kyokushin Karate 2017 +  LISTA FINALISTÓW

W sobotę 29 Kwietnia w Hali sportowej Miejskiego Zespołu Szkół w Wysokim Mazowieckim odbył się Puchar Polski Polskiej Federacji IBK(Kyokushin Karate) zorganizowany przez Mazowiecko- Podlaski Klub Karate z Shihan Arturem Więzowskim na czele w komitecie organizacyjnym byli również Sensei Wojciech Zagdański i Sensei Zbigniew Dąbrowski.

Puchar Polski odbył się dzięki wsparciu, Marszałka Województwa Podlaskiego, Burmistrza Miasta Wysokie Mazowieckie, Starosty Wysokomazowieckiego oraz  Wójta Gminy Wysokie Mazowieckie.

Wśród honorowych gości obecni byli Książe Krzysztof Konstanty Radziwiłł, Generał Bogdan Puczyński, Generał Janusz Krugły, Komandor Michał Kamiński,  Pani Burmistrz Ewa Konarzewska, Dyrektor Jarosław Jankowski.

Puchar Polski zgromadził ponad 220 zawodników i zawodniczek z Polski i z Województwa Podlaskiego,  zawodnicy rywalizowali w różnych kategoriach wagowych i wiekowych, najmłodsi uczestnicy mogli zmierzyć swoje siły w kategorii mini MMA czyli walki ze sprowadzeniem przeciwnika do parteru.

Sędzią głównym zawodów był Sensei Mirosław Jędrowski.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonała Pani Burmistrz Ewa Konarzewska.

czytaj wiecej ->

navan dnia maj 06 2017
Czytaj więcej · 341 czytań ·Drukuj
VI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kyokushin Karate Interanational Budo Kai (IBK) Zambrów 2016

VI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kyokushin

Karate Interanational Budo Kai (IBK) Zambrów

2016 

 
Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin International Budo Kai IBK odbyły się w hali sportowej Miejskiego Gimnazjum w Zambrowie.  Walki prowadzone były  na macie i w ringu dla starszych zawodników i zawodniczek. Organizatorem był Mazowiecko-Podlaski Klub Karate oraz Polska Federacja Instytut Budokai z Shihanem Arturem Więzowskim na czele Prezesem PF IBK . Zawody odbyły się pod Patronatem honorowym nad Starosty Powiatu Zambrowskiego Roberta Rosiaka, przy wparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz Urzędu Miasta Zambrów.Na oficjalnym otwarciu obecni byli Marszałek Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski, Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski, Starosta Powiatu Zambrowskiego Robert Rosiak, Wicestarosta Powiatu Zambrowskiego Stanisław Rykaczewski a także Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Michał Klimowicz i Generał Bogdan Puczyński.Mistrzostwa skupiły dużą ilość zawodników i zawodniczek, którzy rywalizowali w kilkunastu kategoriach wiekowych i wagowych. W Mistrzostwach wystartowało około 190 uczestników z Polski i Holandii. Walki były ciężkie i emocjonujące, szczególnie w kategorii K1 oraz Mini MMA dzieci. Gościem honorowym Mistrzostw był Prezydent International Budo Kai – Kancho Gerard Gordeau 9 dan – wybitny i legendarny Mistrz Kyokushin Karate. Sędzią Głównym zawodów był Shihan Mirosław Jędrowski Sędziami maty byli Sensei Robert Gaździk, Robert Budniewski, Kamil BazelakDo południa odbywały się eliminacje, popołudniu rozegrane zostały walki finałowe. Zawodnicy na zakończenie Międzynarodowych Mistrzostw Polski Karate Kyokushin International Budo Kai  IBK otrzymali pamiątkowe puchary, statuetki i dyplomy podpisane przez Kancho Gordeau 9 Wsparcia finansowego udzielili również: Kazimierz i Irena Rupińscy, Zambrowskie Ciepłownictwo i Wodociągi, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Zambrowie, Bank Spółdzielcy w Zambrowie, Wiceprezes Polskiej Federacji Instytut Budokai Karate Krzysztof Kopania, Piotr Gębicki.Międzynarodowe Mistrzostwa Polski odbyły się już po raz szósty i były dużym sukcesem organizacyjnym, gratulujemy wszystkim zwycięzcom Zawodów.


navan dnia grudzień 13 2016
Czytaj więcej · 331 czytań ·Drukuj
MISTRZOSTWA EUROPY FURO KARATE 2016 WIŚNIOWA GÓRA

20.10.2016 w hali GOSIR Karate w Wiśniowej Górze pod Łodzią odbyły się Mistrzostwa Europy Furo. Zawody zorganizował Sensei Kamil Bazelak przedstawiciel IFO Organization z siedzibą w Norymberdze.

Sędzią Głównym zawodów był Shihan Jan Schneider (5 Dan),Mistrzostwa zostały rozegrane w kilku formułach walki. Uczestnicy walczyli, aż w 19 kategoriach. Dominującą formułą był grappling i Furo Full Ruls (MMA), ale nie zabrakło również pojedynków w kumite semi knockdown i K-1.

Na Mistrzostwa zostali zaproszeni zawodnicy i zawodniczki Polskiej Federacji IBK reprezentowani przez Mazowiecko-Podlaski Klub Karate, wychowankowie Shihan Artura Więzowskiego i Sensei Roberta Gaździka, funkcję Trenerów i opiekunów reprezentacji pełnili Sensei Wojciech Zagdański i Sensei Zbigniew Dąbrowski.

Zawodnicy naszego Klubu wywalczyli następująco 3 złote medale, jeden srebrny i jeden brązowy. Kategoria juniorek 16 lat należała do Izabeli Idźkowskiej. W kategorii kumite semi knockdown juniorek do lat 13 najlepsza była Klaudia Łukasiuk. Pierwsze miejsce w Kategorii do 13 lat mężczyzn zdobył Jakub Grabowski. W formule, K-1, w kategorii do 75 kg Drugi był Jacek Misiewicz (laureat nagrody Burmistrza Zambrowa” Złoty Żubr” w 2015 roku utytułowany zawodnik). Trzecie miejsce należało do Macieja Szaciłowskiego. Dodajmy że dla Jacka Misiewicza był to pierwszy start w kategorii Senior zaś najmłodszy z naszych zawodników Kacper Łukasiuk zdobył 4 miejsce.

Zawody odbywały się w Oktagonie czyli w klatce i dla naszych zawodników było to trudne doświadczenie, z którym poradzili sobie celująco. Walki stały na wysokim poziomie i były bardzo twarde, walki Juniorów trwały 2x po 3 minuty bez specjalnych bonusów z trafienia czystym mawashi geri jodan (kopnięcie okrężne na głowę). Dominowały starcia w formule MMA.

 

navan dnia listopad 29 2016
Czytaj więcej · 355 czytań ·Drukuj
MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI KARATE IBK

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

navan dnia wrzesień 19 2016
Drukuj
WAKACJE Z KARATE W POLSKIEJ FEDERACJI

2016-09-07

WAKACJE Z KARATE W POLSKIEJ FEDERACJI

Zawodnicy i trenerzy Mazowiecko-Podlakiego Klubu Karate mieli okazję w sposóbatrakcyjny i zdrowy spędzać czas wakacyjny zarówno w Kraju jak i za Granicą.

Pierwsy element sportowych wakacji to Obóz Międzynarodowy w Budapeszcie, w którym uczestniczyli nasi zawodnicy i zawodniczki, treningi trzy razy dziennie prowadzili m.in.: Kancho Gerard Gordeau 9 dan, Hanshi Nico Gordeau 8 dan, Shihan Lamert Meinema 6 dan, Shihan Artur Więzowski 6 dan, Shihan Zsolt Zsiga 6 dan, Shihan Horpacsik Gyorgy 5 dan, Shihan Pal Nemeth 5 dan, Sensei Andrea Stoppa 4 dan.

Podczas obozu odbyły się egzaminy na stopnie uczniowskie i mistrzowskie. Trener i awodnik Polskiej Federacji IBK Damian Laszuk po egzaminie technicznym i po stoczeniu 30 walk po 2 minuty zdał na stopień 1 dan.

Najważniejszym jednak Obozem dla zawodników i zawodniczek Klubu był obóz sportowy w Wólce Nadbużnej koło Siemiatycz, gdzie nasi zawodnicy i zawodniczki spędzali swój wakacyjny czas na treningach, aktywnym wypoczynku a także na rekreacji.

Uczestnicy obozu Mazowiecko-Podlaskiego Klubu Karate, oraz z Janowa Podlaskiego i Białej Podlaskiej, Zambrowa, Ciechanowca, Wysokiego Mazowieckiego mieli okazję uczyć się taktyki walki, Kata oraz Samoobroby, a także technik Kickbokserskich.

W wolnym czasie korzystali z wypoczynku w basenie oraz przebywali w kręgielni, korzystali również z uroków pięknej Polskiej przyrody. Treningi prowadzili Shihan Artur Więzowi, Sempai Wojciech Paszkowski i Sempai Jacek Misiewicz. W opiece nad najmłodszymi wsparcie otrzymaliśmy od Pani Honoraty Wajszczuk.

Wspaniały obóz sportowo- kwalifikacyjny zorganizował również Choszczeński Klub Karate z Sensei Mirosławem Jędrowskim na czele. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

navan dnia wrzesień 19 2016
Drukuj
Puchar Polski Juniorów Seniorów International Budo Kai Kyokushin Karate

Puchar Polski Juniorów Seniorów International Budo Kai Kyokushin Karate 

W sobotę 14 maja w Hali sportowej miejskiego Gimnazjum w Wysokim Mazowieckim odbył się Puchar Polski Polskiej Federacji IBK(Kyokushin Karate) zorganizowany przez Mazowiecko- Podlaski Klub Karate z Shihan Arturem Więzowskim na czele w komitecie organizacyjnym byli również Sensei Wojciech Zagdański i Zbigniew Dąbrowski, Ewelina Dąbrowska

czolo

Puchar Polski odbył się dzięki wsparciu, Burmistrza Miasta Wysokie Mazowieckie oraz  Wójta Gminy Wysokie Mazowieckie.

Wśród zaproszonych Gości byli Kancho Gerard Gordeau 9 dan Prezydent Interantional Budo Kai, Generał Bogdan Puczyński, Generał Janusz Krugły, Komandor Bogusław Orzech Maciej Reichel Dyrektor Jarosław Jankowski.

Puchar Polski zgromadził 130 zawodników i zawodniczek z Polski i z Województwa Podlaskiego a także z Holandii,  zawodnicy rywalizowali w różnych kategoriach wagowych i wiekowych, najmłodsi uczestnicy mogli zmierzyć swoje siły w kategorii mini MMA czyli walki ze sprowadzeniem przeciwnika do parteru.

Sędzią głównym zawodów był Kancho Gordeau

Najwięcej emocji wzbudziły walki w formule K1 kickboxingu, niemniejsze emocje towarzyszyły również walkom najmłodszych z pełnym zabezpieczeniem w kaski i inne ochraniacze stosowane dla bezpieczeństwa uczestników Zawodów sportowych, rodzice emocjonowali się najbardziej walkami najmłodszych w formule mini MMA.  Zawody odbywały się w dobrej atmosferze rywalizacji sportowej, wszyscy medaliści otrzymali wspaniałe Puchary oraz medale i pamiątkowe Dyplomy.

Podczas uroczystości finałowych oficjalnego otwarcia zawodów Generał Puczyński udekorował Kancho Gordeau medalem za zasługi dla Sztuk Walki, jednocześnie Shihan Więzowski jako Dyrektor PF IBK wręczył certyfikaty na stopnie mistrzowskie min. Dla Zbigniewa Dąbrowskiego, Kamila Bazelaka, Macieja Reichela, Wojciecha Zagdańskiego, Przemysława Brzozowskiego, Bajera Sebastiana, Mariusza Biedy, Bartłomieja Chmielarskiego.

 

zobacz zdjęcia w GALERII ->
ZOBACZ WYNIKI czytaj więcej ->

navan dnia maj 31 2016
Czytaj więcej · 578 czytań ·Drukuj
Seminarium szkoleniowe Boksu Tajlandzkiego z Mistrzami Świata w Zambrowie i Ciechanowcu

s

Seminarium szkoleniowe Boksu Tajlandzkiego z Mistrzami Świata w Zambrowie i Ciechanowcu

Seminarium szkoleniowe poświęcone taktyce walki MuayThai odbyło się w tym tygodniu l w hali sportowej Miejskiego Gimnazjum Nr 1 w Zambrowie, oraz trening dla dzieci w Sali Klubu w Ciechanowcu.

 Na zaproszenie shihan Artura Więzowskiego  Prezesa  Mazowiecko-Podlaskiego Klubu Karate na Podlasie przyjechali mistrzowie świata MuayThai - Rafał Simonides (Polska) i KonkeanlekSitpholek (Tajlandia). 

zobacz zdjęcia w GALERII ->
CZYTAJ WIĘCEJ -> 

navan dnia luty 27 2016
Czytaj więcej · 827 czytań ·Drukuj
Międzynarodowe Mistrzostwa Polski International Budo Kai (Kyokushin Karate IBK)

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski International Budo Kai 

 

czołówka

Walki dzieci w mini MMA, K1 i knockdown w wykonaniu zawodników z Holandi, Węgier i Białorusi, Wietnamu oraz z całej Polski,  można było obejrzeć w hali sportowej Miejskiego Gimnazjum w Zambrowie. Mistrzostwa Polski skupiły około 200 zawodników i zawodniczek, którzy rywalizowali w kilkunastu kategoriach wiekowych i wagowych. Odbyły się  również pokazy wietnamskich Mistrzów Kung Fu.

Walki odbywały się na macie i w ringu dla starszych zawodników i zawodniczek.

czytaj więcej ->
zobacz zdjęcia w GALERII -> 

navan dnia grudzień 21 2015
Czytaj więcej · 1249 czytań ·Drukuj
Seminarium szkoleniowe Muay Thai

W Zambrowie i Ciechanowcu we wtorek, 6 października odbyło się Seminarium szkoleniowe Muay Thai.

Uczestnicy seminarium mieli okazję uczyć się od Mistrzów Świata Taja Tawatchai „Lucky” Budsadee oraz Polaka Rafała Simonidesa. Seminarium otworzył i zorganizowałShihan Artur Więzowski z Mazowiecko-Podlaskiego Klubu Karate Seminarium,MuayThai, czyli tajlandzki boks, to sztuka walki na pieści, podobna do Karate Kyokushin poza uderzeniami pięścią na głowę.Tawatchai „Lucky” Budsadee. Jest to człowiek, który stoczył 700 walk w ringu, ale przede wszystkim jest skromnym i sympatycznym człowiekiem. W większości spotkań towarzyszy mu Rafał Simonides kilkukrotny Mistrz Świata MuayThai. Do Zambrowa uczestnicy Seminarium przyjechali także z Wysokiego Mazowieckiego, Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowca, Siemiatycz.

nam1

We wcześniejszych godzinach w Ciechanowcu odbył się trening specjalny dla dzieci, gdzie mistrzowie mieli pełne ręce roboty z najmłodszymi zawodnikami i zawodniczkami.

Tawatchai „Lucky” Budsadee jest utytułowanym i cenionym zawodnikiem w świecie tajskiego boksu. Bierze on też udział w seminariach w całej Polsce i dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi zawodnikami. Rafał Simonides znany jest już w Zambrowie, gdyż w listopadzie ubiegłego roku prowadził trening w MuayThai. Gościem specjalnym Seminarium był wielki Mistrz Nam Kung Fu z Niemiec, który kilka lat spędził w legendarnym klasztorze Szaolin w Chinach ćwicząc i doskonaląc sztuki walki od których wywiodło się wiele szkół w całej Azji.

Mistrz Nam jest zaprzyjaźniony z Shihanem Arturem Więzowskim w ubiegłym roku zaowocowało to pobytem Shihana w Lipsku gdzie prowadził treningifullcontakt Karate dla jego studentów.

zobacz zdjęcia w GALERII ->

navan dnia październik 23 2015
Drukuj